1. Jaka powinna być długość włosów? Mam pocieniowane włosy o różnej długości

Włosy powinny być minimum 25 cm. Włos w czasie obróbki traci około 10 cm, więc 25 cm jest określonym minimum do zrobienia peruk o krótszych włosach. Nasza perukarnia Rokoko, która robi dla nas peruki, stara się wykorzystać każdy przysłowiowy centymentr czy gram włosa, a my zdajemy się w pełni na ich ekspertyzę. Nie odmawiamy przyjęcia żadnych włosów a przy sortowaniu i robieniu peruk staramy się wykorzystać je wszystkie. Dziękujemy i mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wątpliwości. Instrukcja ścięcia włosów.

2. Mam włosy farbowane? Mam włosy na które nałożyłam odżywkę przed ścięciem? Włośy nie zostały ścięte zgodnie z instrukcją?

Bardzo trudno jest określić nie widząc włosa, jego przydatność. Nasza perukarnia Rokoko, która robi dla nas peruki, stara się wykorzystać każdy przysłowiowy centymentr czy gram włosa, a my zdajemy się w pełni na ich ekspertyzę. Nie odmawiamy przyjęcia żadnych włosów a przy sortowaniu i robieniu peruk staramy się wykorzystać je wszystkie.

3. Czy coś dołączyć do wysyłki?
Prosimy wysłać włosy (mogą być w zwykłej kopercie lub bąbelkowej) na adres: Fundacja Przyjaźni WeGirls, ul Grochowska 341/89, 03-822 Warszawa.

4. Pytania dotyczące gdzie ściac wlosy, jakie koszty.

Włosy można ściąć we własnym zakresie lub w jednym z salonów współpracujących z Fundacją. Większość zakładów fryzjerskich wspierających Fundację oferuje stały rabat dla dawców fundacji (w niektórych cała usługa jest za darmo, w niektórych usługa dla młodszych jest za darmo, a dla starszych ścięcie za darmo, a inne usługi płatne itp.). Dawca to osoba, która oferuje podarowanie przynajmniej 25-centymetrowych włosów. 2-3 razy w roku organizujemy ogólnopolską akcję, którą szerzej promujemy. Bardzo prosimy o indywidualny kontakt z zakładem fryzjerskim. Fundacja nie jest w stanie administrować wszystkich salonów jeśli chodzi o ceny i rabaty, natomiast zapewniamy, że włosy zostają przekazywany na nasz cel oraz że włosy w tych zakładach są odpowiednio ścinane oraz zabezpieczane. Dziękujemy za zrozumienie i życzymy wspaniałej fryzury!

5. Czy moje wlosy już dotarly?

Fundacja nie jest w stanie indywidualnie potwierdzać otrzymania przesyłek. Uwaga* Z dniem 1 marca 2018 Fundacja wstrzymała wysyłkę podziękowań aż do odwołania. Możliwe jest otrzymanie podziękowań drogą e-mail. Prosimy o informację na fundacja.przyjazni@wegirls.pl.

6. Pytania dotyczące współpracy. Fryzjer/woluntariusz.

Serdecznie zapraszamy do współpract z Fundacją Przyjaźni! Każdy salon współpracujący z Fundacją dostaje od Fundacji ulotki, certyfikat współpracy, instrukcje ścinania włosów. Większość zakładów fryzjerskich oferuje stały rabat dla dawców fundacji. Dawca to osoba, która oferuje podarowanie przynajmniej 25-centymetrowych włosów. 2-3 razy w roku organizujemy ogólnopolską akcję, którą szerzej promujemy. Prosimy zgłaszać chęć współpracy na fundacja.przyjazni@wegirls.pl.

7. Jakie osoby mogą ubiegać się o otrzymanie peruk?

Pod naszą misję podlegają dzieci do 18 roku życia, które utraciły włosy permanentnie lub tymczasowo. Utrata włosów u naszych podopiecznych nastepuje najczęściej wskutek leczenia onkologicznego, radioterapii lub schorzenia alopecia areata (łysienie plackowate). Każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie - prosimy wysyłać zapytania w sprawie peruk na fundacja@wegirls.pl.

8. Pytania dotyczące procesu otrzymania peruki.

Chętnie służymy pomocą i mamy nadzieję że będziemy mogli pomóc każdej osobie, poniżej 18 roku życia, która się do nas zgłośi i spełnić jej oczekiwania. Zawsze chcemy aby proces był jak najsprawniejszy. Peruki przekazywane są dla potrzebujących dzieci w formie darowizny, a dobór peruk odbywa się w salonach Rokoko, Partnera Fundacji, do którego zgłasza się zaakceptowany przez Fundacje beneficjent. Naszym beneficjentom staramy się zapewnić jak największy komfort. Fundacja oraz Partner Fundacji poprzez podejmowane działania starają się zaoferować jak najszerszy wybór peruk, ale nie jesteśmy w stanie realizować indywidualnych zamówień o specyficznych cechach.  W sprawie otrzymania peruk, prosimy kontaktować się emailem na fundacja@wegirls.pl.

W przypadku innych pytań, prosimy o kontakt: fundacja.przyjazni@wegirls.pl.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z nami...